Mięciutki i niezwykle przyjemny w dotyku. Uwielbiany przez dzieci i rodziców.
Tkanina Minky, inaczej polar Minky, jest stworzona z włókien poliestrowych. Dzięki temu, że jest to tkanina sztuczna to mogły zostać do jej produkcji wykorzystane najnowsze technologie, które posłużyły do stworzenia włókien poliestrowych dużo cieńszych niż bawełna i wełna."

Właściwości Minky:
- przede wszystkim jest to tkanina niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Dzieciom najbardziej podoba się to, że tkanina jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku, a małe delikatne kropeczki dodatkowo pobudzają zmysły Malucha. Dotykając tkaniny nie odniesiemy wrażenia, że mamy do czynienia z poliestrem.
-posiada właściwości oddychające. Zastosowany poliester ma właściwości oddychające. Produkty uszyte z tego typu poliestru można używać przez cały rok. Zimą sprawdza się dzięki temu, że jest gruby i bardzo ciepły. Natomiast latem jego główną zaletą są właściwości oddychające.
-szybko schnie i nie trzeba jej pracować – Materiał jest bardzo praktyczny w użytkowaniu. Po praniu należy go tylko wysuszyć i jest gotowy do użycia.
- jest elastyczna, co pozwala wykonywać z niej najróżniejsze akcesoria dla dzieci. Tkanina bardzo łatwo się układa i dopasowuje do kształtów dzięki czemu o wiele łatwiej otulić maluszka formując rożek lub becik.

Poniżej prezentujemy dostępne kolory tkaniny.